خزعلی: جهاد تبیین در اولویت حرکت زنان در مقابله با جنگ نرم است

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه روایت‌گری و جهاد تبیین در اولویت حرکت زنان در مقابله با جنگ نرم است، گفت: وظیفه ما زنان این است که در این عرصه پیشتاز باشیم.

 دومین همایش خانواده تراز اسلامی با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در جمع نخبگان بسیجی صبح دوشنبه ۳۱ مردادماه در سالن رضوان مرکز بسیج صدا و سیما برگزار شد.

انسیه خزعلی در این همایش، ضمن تبریک آغاز هفته دولت در جمع بانوان گفت: از رسالت‌های مهم رسانه و صدا و سیما، مساله روایتگری و جهاد تبیین است. تعبیری که مقام معظم رهبری از حضرت زینب (س) دارند این است که ایشان پیشگام جهاد تبیین در خردورزی و تدبیرگری هستند و بدین سبب است که حرکت عاشورا را زنده نگه می‌دارد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در این خصوص با تاکید بر مساله روایت‌گری به روایت‌گری حضرت زینب (س) در نهضت عاشورا اشاره و تصریح کرد: حضرت زینب (س) با روایت گری و پیشگامی در جهاد تبیین، نقشه‌ها و دسیسه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند. به تعبیر یک مستشرق ایشان با روایت‌گری خویش شام را که به لعن امام علی (ع) مشهور بود، به مکانی که مدح امام علی (ع) را می‌کردند، تبدیل کرد. حضرت زینب (س) جایگاه را به خوبی می‌شناختند و با بلاغت خطاب و کلام، شبهه‌ها را برطرف می‌کردند؛ که این امر به واسطه موقعیت شناسی و درک درست از شرایط بود. این موضوع در مورد رسانه‌ها نیز صدق می‌کند که از وظایف اصلی آنان است.

وی در ادامه عنوان کرد: بنای دنیای غرب بدین گونه نیست که به صورت فیزیکی وارد جنگ شود. سالیان پیش رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما باید از قلب‌ها و مرزها نفوذ داشته باشیم، نه از دروازه‌ها و باید بتوانیم هویت‌ها را تغییر دهیم و دل‌ها را با خود همراه سازیم.

خزعلی در این خصوص با استناد به بیانات مقام معظم رهبری گفت: هدف غرب این است که شکل خانواده‌ها را نسبت به ارتباطات، چگونگی تشکیل خانواده و زیست مشترک تغییر دهد. این موارد با تغییر فرهنگ و به مرور انجام می‌شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید کرد: وظیفه ما زنان این است که در این عرصه پیشتاز باشیم؛ چرا که ما محور حمله‌ها هستیم و باید محور مقاومت باشیم. اگر مردان در جنگ سخت، در صف اول هستند و زنان پشتیبان و حامی، در مورد هجمه‌های دشمن این زنان هستند که باید در صف مقدم مقاومت باشد. این امکان با همدلی و تلاش برای شناخت موقعیت فراهم می‌شود.

خزعلی با بیان اینکه روایت‌گری و جهاد تبیین در اولویت حرکت زنان در مقابله با جنگ نرم است، خاطرنشان کرد: اکنون در جنگ نرمی قرار گرفتیم که بعضی از ابعاد آن به شدت ناشناخته است که اگر دقت، هوشیاری، بصیرت و توجه به ظرایف کار در این حیطه وجود نداشته باشد، ضربه‌پذیری در آن وجود دارد.

وی با اشاره به نقش زن در دولت سیزدهم، اذعان کرد: در سند تحول دولت سیزدهم، زن به عنوان پیشگام در حرکت تحول‌آفرین معرفی شده است.

در پایان مراسم از خانواده شهیدان مدافع حرم وحید زمانی‌نیا و رضا فرزانه تجلیل به عمل آمد.

منبع: مهر

 


  |جنس اول؛ رسانه زنان، خانواده و زیست جنسی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.