اکونومیست:کرونا ۹۰ درصد از هزینه های ازدواج را در عربستان کاهش داده است

هفته نامه اکونومیست با اشاره به استقبال سعودی های در شرف ازدواج از اقدامات کرونایی در این کشور نوشت: محدودیت های کرونایی حدود نود درصد از هزینه های مراسم عروسی در این کشور را کاهش داده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی «الخلیج الجدید»، این مجله در مطلبی با اشاره به این موضوع می نویسد: جهش مبتلایان سویه اومیکرون در عربستان سعودی باعث برگزاری جشن های عروسی بسیار ارزانتری نسبت به روزهای عادی شده است.

اکونومیست با اشاره به اینکه عربستان در سال ۲۰۲۰ و پس از آن در سایه کرونا، تجمعات را به پنجاه نفر یا کمتر محدود کرد و همین موضوع باعث کاهش حجم مجالس عروسی شد، در ادامه نوشت: برخی در عربستان، سالن های منازل خود را برای برگزاری مراسم عروسی بر تالارهای تشریفاتی ترجیح می د هند.

«ریان السمیری» معلم مدرسه ای در مدینه منوره که راننده تاکسی نیز هست می گوید: هفت سال از ازدواجم می گذرد و هنوز هم در حال پرداخت وام هایی به خاطر یک جشن دو ساعته هستم.

براساس نوشته اکونومیست، گاهی اوقات در عربستان سعودی، مجالس عروسی هزینه هایی بالغ بر ۲۰۰ هزار ریال(۵۳ هزار دلار) را در پی دارد و این در حالی است که خانواده های متمول چهار برابر چنین مبلغی را به خاطر برگزاری یک مراسم هزینه می کنند.

این مجله با اشاره به اینکه مراسم عروسی در چنین اوضاعی با اجاره یک تالار مجلل، دعوت از صدها میهمان، غرفه های سلطنتی عروسی و دعوت از گروههای اجرا و نوازندگان برگزار می شود، در ادامه آورد: این هزینه ها در صورت برگزاری مجالس جداگانه برای زنان و مردان، دو برابر می شود.

اکونومیست درباره کسانی که در بسیاری از اوقات نمی توانند بدهی های خود را پرداخت کنند، می نویسد: بسیاری از چنین ازدواج هایی در عربستان، در نهایت به طلاق ختم می شود.


  |جنس اول؛ رسانه زنان و خانواده

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.