مجلس وام ازدواج را احیا خواهد کرد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم تخصیص اعتبار برای وام ازدواج در بودجه سال آینده اظهار داشت: در حال حاضر نیز کمپین‌ها و مطالبات گسترده از جوانان داریم، مجلس قطعا وام ازدواج را احیا خواهد کرد.


سید احسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی صبح امروز در برنامه تهران ۲۰ به بررسی اعتبارات حوزه فرهنگ در لایحه بودجه سال آینده پرداخت.

قاضی زاده در پاسخ به سوال مجری برنامه با مضمون آن که در بودجه سال آتی برای نهادهای فرهنگی چه میزان بودجه در نظر گرفته شده است؟ گفت: ۶۱ دستگاه فرهنگی داریم که در بودجه سال آتی، تخصیص ۱۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد دولت است، درحالی که سال ۱۴۰۰ در قانون بودجه ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان دیده شده بود. یعنی ما نزدیک به ۸.۷۸ درصد کاهش خواهیم داشت.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم تخصیص اعتبار برای وام ازدواج در بودجه سال آینده اظهار داشت: در حال حاضر نیز کمپین ها و مطالبات گسترده از جوانان داریم، مجلس قطعا وام ازدواج را احیا خواهد کرد.

سید احسان قاضی زاده هاشمی در ادامه تصریح کرد: مجلس در مورد عدد یارانه ها بحث های جدی خواهد داشت، برخی از تکالیف نظیر کاهش یا حذف یارانه دهک های بالای اقتصادی و تعمیم آن به سه دهک پایین و کم درآمد جامعه متاسفانه هنوز اجرایی نشده. الزامات جدی تری از سوی مجلس برای اجرای این نوع تکالیف بکار خواهیم بست.

منبع: خبرگزاری فارس


  |جنس اول؛ رسانه زنان و خانواده

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.