ماجرای داریوش، مستند می‌شود

علی پورمومن از ساخت مستندی درمورد داریوش حیدری خبر داد

علی پورمومن مستندسازی که به تازگی مستندی با محوریت حمیده سلامتی شروع کرده و سعی کرده در این مستند به ماجرای اسارت فرزند حمیده سلامتی توسط دولت دانمارک بپردازد،

پورمومن در مصاحبه با جنس اول گفت:  تقریبا تصویربرداری این مستند رو به اتمام است و داریم وارد مرحله تدوین می‌شویم. حقیقت این است که خانم سلامتی قربانی یک سیستم شده؛ سیستمی که قربانی‌های بسیاری دارد.

من در این مستند سعی کردم مبارزه خانم سلامتی با این سیستم را به تصویر بکشم

این مستندساز در مورد وضعیت حال حاضر حمیده سلامتی گفت : “ایشون وضعیت روحی مناسبی ندارد و هر یک روزی که از فرزندشان دور باشند به سلامت روحی ایشون آسیب بیشتری وارد می‌شود، البته دولت ایران می‌تواند با روابط دیپلماتیک که با دولت دانمارک دارد این بچه را به آغوش مادرش برگرداند”

علی پورمومن در مورد اقدامات جمهوری اسلامی گفت : “وزارت امورخارجه در جریان ماجرای خانم سلامتی هست، اما به دلیل حال نامساعد خانم سلامتی نیاز هست که این موضوع با فوریت و اولویت بالاتری پیگیری و به نتیجه برسد.

خانم سلامتی برای رساندن حرفش به وزارت خارجه ایران و وزارت خارجه دانمارک تجمعی در مقابل سفارت دانمارک ترتیب داده اند، به نظر من حضور مردم در این تجمع می‌تواند باعث رسیدن سریع‌تر این کودک به مادرش شود.

این کودک پنج ساله در حال حاضر در مرکزنگهداری کودکان دانمارک و دور از پدر و مادرش زندگی می‌کند و این می‌تواند آسیب‌های جبرانی ناپذیری به سلامت او بزند.

من سعی کردم در حد توانم برای این تجمع اطلاع رسانی کنم، اما نمی‌دانم چند نفر برای کمک به این مادر جمع می‌شوند”

علی پورمومن در انتها گفت که امیدوارم با بازگشت فرزند خانم سلامتی به آغوش مادرش، پایان این مستند خوش باشد و با تراژدی تمام نشود.


  |جنس اول؛ رسانه زنان و خانواده

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.