فرزندان ایران را بازگردانید

اقدام دولت، تنها راه نجات کودکان ایرانی از دست اروپایی‌ها

حکم قاضی دادگاه هفته پیش اعلام شد؛ داریوش پیش بچه دزد می‌‌ماند!

این حکم آخرین دادگاه داریوش در دانمارک بود. پسری که سه سال قبل از پدر و مادرش به بهانه‌هایی مثل خوردن نوتلا و یا گرفتن لیوان شیشه‌ای از دست بچه‌ای دو ساله جدا شد! شهرداری دانمارک به دلیل همین بهانه‌های واهی داریوش را از پدر و مادرش جدا کرد.

مادر داریوش، خانم سلامتی، از زمانی که فرزندش را به زور گرفتند، تلاش‌های بسیاری کرد تا داریوش را پس بگیرد. در لایو دیشب او از آخرین تلاش‌ها و مجموعه اقداماتی که برای بازگرداندن پسرش را توضیح داد. مادر داریوش گفت که از زمانی که داریوش را از او جدا کردند، به سراغ وکلا و کارشناسان زیادی رفت. همه آن‌ها رفتار دولت دانمارک را بر خلاف قوانین حقوق بشری می‌دانستند. حتی دولت دانمارک دادگاه عادل نیز برگزار نکرد. به گفته خانم سلامتی در برخی از دادگاه‌ها حضور نداشتند و بدون حضور آنان حکم داده شد. هم‌چنین در آخرین دادگاه با آنکه وکیل خانواده سلامتی درباره ایرانی بودن داریوش صحبت کرد و ادله‌های مبنی بر اینکه برخلاف قوانین بین‌المللی دولت دانمارک یک شهروند ایرانی را گرفته، ارائه داد، رای دادگاه همچنان سپردن داریوش به دولت دانمارک بود.

به گفته‌ی این وکلا به فرض اگر مادر و پدر داریوش صلاحیت نگهداری فرزند خویش را نیز نداشته باشند داریوش باید به دولت ایران تحویل داده شود تا مقامات ایرانی در این خصوص تصمیم بگیرند. در همین راستا نیز دادگاه در آخر جلسه اعلام کرد که برای بازگرداندن داریوش به خانواده‌اش باید از طریق وزارت خارجه و فرایند دیپلماتیک اقدام شود.
خانم سلامتی در راستای این صحبت وکیل ادامه داد که چندین بار به وزارت امور خارجه ایران مراجعه کرده است. هم‌چنین با شخص وزیر امور خارجه دیدار داشته است و ایشان غیرقانونی بودن رفتار دولت دانمارک را تائید کرده‌اند. علاوه بر این سفیر دانمارک در ایران نیز به وزارت خارجه دعوت شده است و در طی گفت‌وگویی وی به این مسئله اقرار کرده‌است که داریوش شهروند ایرانی است و باید به ایران بازگردد.

مادر داریوش ادامه داد که شناسنامه داریوش نیز از سمت دولت ایران صادر شده‌است. حتی مادران ایرانی دیگری نیز در شرایط او بوده‌اند و با پیگیری‌های سفارت فرزندانشان را پس گرفته‌اند. اگرچه امکان چنین کاری از سوی سفارت ایران وجود دارد، اقدام عملی و رایزنی از سوی سفارت ایران در دانمارک انجام نشده است.
درخواست خانم سلامتی از مردم این است که لینک مطالبه‌ای که در فارس من قرار دارد را امضا کنند تا سفیر ایران در دانمارک برای پاسخگویی حضور پیدا کند. هم‌چنین مادر داریوش به داستان مادر دیگری که دولت آلمان فرزندانش را گرفته است اشاره کرد.

و این بهانه ای بود برای شروع صحبت با پریسما، مادری ایرانی که دولت آلمان فرزندانش را به دلیل طلاق از همسرش از او گرفته بودند. او میگفت که فرزندانش، در یک مرکز خارج از شهر و در شرایط نامساعد نگهداری می‌شوند. در این مرکز بچه‌ها به کارهای مختلفی همچون تمیز کردن سرویس بهداشتی ملزم میشوند؛ به گفته پریسیما، خبر تجاوزهایی که به کودکان این مرکز میشود، از اخباری است که همواره شنیده میشود. در ادامه شرایط فرزندان میگفت به آنان لباس و کفش کهنه و بسیار نامناسب می‌دهند. در اخر این مادر گفت رای دادگاه این است که فرزندانش تا 18 سالگی باید از خانواده دور باشند. تنها راهی که می‌تواند فرزندانش را باز پس گیرد، رایزنی و اقدام از سوی سفارت ایران است.

چشم این مادران ایرانی که به دلایل غیرمنطقی فرزندانشان را از آن‌ها جدا کرده‌اند به سفارت ایران در این کشورها است. در همین راستا باید به صورت عمومی و جمعی مطالبه‌ای از سوی فعالین و کاربران فضای مجازی صورت گیرد تا سفارت و وزارت امور خارجه پیگیری جدی کند و فرزندان ایران به کشور بازگردند.


  |جنس اول؛ رسانه زنان و خانواده

اشتراک گذاری

۱ یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.