آموزش جنسی آری یا خیر؟

هرآنچه باید راجع به دختر نوجوانی که کودکش را در سطل آشغال انداخت بدانید

یک تماس وحشتناک با 911 ، تحقیقات تکان دهنده ای را در مورد مادر جوانی آغاز کرد که ظاهراً نوزاد تازه متولد شده خود را در یک سطل زباله در نیومکزیکو انداخته بود


اکنون، الکسیس آویلا 18 ساله به تلاش برای قتل و کودک آزاری متهم شده است. این هفته فیلم‌های نظارتی از یک زن جوان در حال پرتاب کیسه زباله به داخل سطل زباله در خارج از یک مرکز خرید در هابز، نیومکزیکو منتشر شد.اما به گفته پلیس محلی، کیسه حاوی زباله نبود.داخل کیف پسر تازه متولد شده ای بود که زنی که بعدا مشخص شد الکسیس آویلا نام داشت، ساعاتی قبل به دنیا آورده بود. به طور معجزه آسایی، نوزاد شش ساعت بعد زنده کشف شد و اکنون در وضعیت پایداری قرار دارد.

خانم آویلا، 18 ساله، در پرونده ای که موجی از شوک را در سراسر آمریکا ایجاد کرده است، به اتهام اقدام به قتل و کودک آزاری متهم شد.

وقتی سه رهگذر نوزاد را در حال یخ زدن در سطل زباله پیدا کردند، با 911 تماس گرفتند

این پرونده در 7 ژانویه زمانی که پلیس یک تماس وحشت زده با 911 در حوالی ساعت 7:45 بعد از ظهر روز جمعه از کسی که تماس می گرفت و می گفت که نوزادی را در زباله دانی پیدا کرده بود دریافت کرد.مرد تماس‌گیرنده می‌گوید: «ما الان یک نوزاد را در سطل زباله ….خیابان پیدا کردیم.“او ناله می کند، یعنی گریه نمی کرد. من به دنبال چیزهایی در زباله دان بودم و صدای او را شنیدیم …من اول که صدای ناله او را شنیدیم نمی‌دانستم بچه است. فکر کردم گربه است.»سپس صدای زنی شنیده می شود که به تماس ملحق می شود و می گوید نوزاد “بسیار ضعیف” است.

او می‌گوید: «او هنوز بند نافش را وصل است.این بچه خیلی سردش است، او دارد یخ میزند و او بسیار، بسیار، بسیار ضعیف است».صدای ناله خفیفی از کودک در پس زمینه تماس تلفنی شنیده می شود.

آگوست فونز، سرپرست پلیس هابز، در یک کنفرانس مطبوعاتی بعد از ظهر دوشنبه گفت که سه نفر (مایکل گرین، هکتور جسو و اپریل میدو ) در حال عبور از کار سطل زباله ای در مرکز خرید برادمور در بلوک 1400 N. Thorps  بودند .

رئیس فونز گفت که این سه نفر صدای گریه یک نوزاد را شنیدند و کیسه زباله را بیرون آوردند، با این فرض که سگ یا بچه گربه ای را داخل آن پیدا کردند.

او گفت، آنها نوزاد تازه متولد شده را کشف کردند که “در حوله ای کثیف و خیس پیچیده شده بود و روی آن خون خشک شده بود و بند ناف هنوز به آن متصل بود.”

فیلم‌های نظارتی از فروشگاهی در همان نزدیکی، سه نفر را نشان می‌دهد که در کنار یک کامیون ایستاده‌اند و قبل از اینکه یکی از آنها کیسه زباله سیاهی را بیرون بیاورد و باز کند، درون سطل زباله نگاه می‌کنند.یکی از افراد دیگر هنگامی که متوجه محتویات کیسه می شود، به سرعت در کیسه را باز می کند. زن بچه را بیرون می کشد و او را در گهواره می گیرد و برای گرم نگه داشتن او وارد کامیون می شود. در همین حین یکی از افراد دیگر پشت تلفن دیده می شود. چند خودروی اورژانسی چشمک زن دیده می شود که دقایقی بعد به صحنه می رسند.رئیس فونز گفت که نوزاد در محل حادثه تحت مداوا قرار گرفت و برای مداوا به بیمارستان منتقل شد و از روز دوشنبه در وضعیت پایداری قرار داشت.

رئیس پلیس از “پاسخ سریع” سه امدادگر که در نجات جان نوزاد نقش اساسی داشتند، تمجید کرد.

فیلم های نظارتی پلیس را به سمت مادر جوان هدایت می کند

بازرسان به لطف فیلم های نظارتی که در فروشگاه Rig Outfitters و Home Store در همان نزدیکی، متعلق به Joe Imbriale گرفته شده بود، مجرم  را ردیابی کردند.این ویدئو که در فضای مجازی منتشر شده است، حوالی ساعت 2 بعدازظهر جمعه یک خودروی سفید رنگ را نشان می دهد که در کنار زباله دانی می ایستد.

این زن که بعداً به نام خانم آویلا شناخته شد، در حال بیرون آمدن از صندلی راننده، درب عقب را باز کرد و کیسه زباله سیاهی را از صندلی عقب برداشت.سپس بسته را قبل از بازگشت به خودرو و دور شدن از صحنه، داخل زباله‌دان پرتاب می‌کند.این فیلم نشان می دهد که نوزاد حدود 6 ساعت در سطل زباله در دمای پایین 30 درجه فارنهایت بوده است.

بازرسان توانستند از این فیلم یک پلاک جزئی دریافت کنند که آنها را به خانه خانواده خانم آویلا هدایت کرد.در آنجا، والدین خانم آویلا گفتند که این دختر آنها بوده که این وسیله نقلیه را رانندگی کرده است.

رئیس فونز گفت، هنگامی که افسران به والدین در مورد ماهیت تحقیق خود گفتند، آنها موافقت کردند که خانم آویلا را به ایستگاه پلیس ببرند.

مادر نوجوان می‌گوید به دلیل اینکه نمی‌دانست باردار است، وحشت کرده استظاهراً خانم آویلا به بازرسان اعتراف کرد که نوزاد را به دنیا آورده و ساعاتی بعد او را در سطل زباله انداخته است.

رئیس فونز گفت، این نوجوان به افسران گفت که پس از زایمان در روز جمعه، تنها یک روز پس از اینکه متوجه شد باردار است، “هراس” کرده است.او گفت که در 6 ژانویه به دنبال مراقبت های پزشکی بود زیرا از درد شکم و یبوست رنج می برد.

رئیس پلیس گفت: تنها پس از آن بود که به او گفتند باردار است.

او گفت که این نوجوان گفت از آن روز بعد دردهای معده بیشتری را تجربه کرد و سرانجام در حمام خانه والدینش زایمان کرد. او گفت که “سراسیمه بود و نمی دانست چه کار کند یا با چه کسی تماس بگیرد” بنابراین بند نافش را برید، نوزادش را در حوله کثیف پیچید و او را در کیسه زباله گذاشت. او گفت که خانم آویلا به بازرسان گفت که پس از آن مدتی رانندگی کرد و سپس تصمیم گرفت نوزاد را در یک زباله‌دان بگذارد.

رئیس پلیس هنگامی که از او پرسیده شد پس از رها کردن کودکش در زباله‌دان چه اتفاقی برای او می‌افتد، گفت: “ساکت ماند و نتوانست پاسخ دهد”.

خانم آویلا هویت پدر نوزاد را به بازرسان گفت، اما رئیس فونز گفت که این موضوع به‌طور عمومی منتشر نمی‌شود، زیرا او خردسال است.بر اساس شکایت جنایی این دوستان جوان در مرداد ماه از هم جدا شده بودند.(قطع رابطه)

مادر خانم آویلا به بازرسان گفت که از بارداری دخترش اطلاعی ندارد.

با این حال، برخی از دوستان مدرسه‌ای درباره ادعاهای خانم آویلا که او نمی‌دانست باردار است، شک کردند و به DailyMail.com گفتند که او در پاییز قبل از اینکه در ماه دسامبر به مدرسه نرود، “در مورد بارداری خود گفته بود”.

آینده مادر و نوزاد چیست؟

خانم آویلا در 8 ژانویه دستگیر و به اتهام اقدام به قتل و کودک آزاری متهم شد.این جوان 18 ساله کمتر از دو ساعت بعد پس از ارسال وثیقه 10000 دلاری آزاد شد.او قرار است روز چهارشنبه برای یک جلسه در دادگاه منطقه لیا حاضر شود.اگر مجرم شناخته شود، با 15 سال زندان مواجه خواهد شد.پسر بچه خانم آویلا اکنون در وضعیت پایداری است و تحت حضانت اداره کودکان، جوانان و خانواده نیومکزیکو (CYFD) است.

مشخص نیست که چه کسی در دراز مدت حضانت نوزاد را برعهده خواهد داشت، با این حال پدربزرگ پدری او گفت که خانواده او اکنون به دنبال حضانت پسر کوچک هستند که تصمیم گرفته اند نام او را سائول بگذارند.اسکار آستورگا به DailyMail.com گفت که پسر 16 ساله‌اش استفن پدر نوزاد است و فکر می‌کرد که دوست دختر سابقش پس از جدایی آنها در ماه آگوست دچار سقط جنین شده است.

“البته ما در تلاش برای گرفتن حضانت هستیم. البته. او نوه من است.»

رئیس فونز گفت: «اگر با یک نوزاد جدید دست و پنجه نرم می کنید، بهترین پاسخ این است که کسی را پیدا کنید که بتواند در این زمینه به شما کمک کند.“با ما تماس بگیرید، و اجازه دهید به شما در عبور از این وضعیت کمک کنیم.”

همه 50 ایالات متحده دارای قوانین “پناهگاه امن” هستند که به مادران در بحران امکان می دهد نوزادان تازه متولد شده خود را بدون خطر جرم انگاری به افراد تعیین شده مانند کارکنان بیمارستان بسپارند.در نیومکزیکو، این قانون به والدین اجازه می‌دهد تا فرزندشان را تا 90 روز پس از تولد به سلامت تحویل دهند.

منبع: ایندیپندنت


  |جنس اول؛ رسانه زنان و خانواده

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.