کاهش سن مصرف‌ مواد مخدر ما‌ را تهدید می‌کند

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش گفت: اکنون خطری که ما را تهدید می‌کند کاهش سن مصرف مواد مخدر است.


سینا کلهر صبح امروز در نشست تخصصی معاونان، مشاوران، مدیران‌کل ستاد و دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های سراسر کشور با بیان اینکه علی‌رغم تمام تلاش‌ها در پیشگیری، مقابله و درمان، سن مصرف مواد مخدر در کشور پایین آمده است، اظهار کرد: اکنون خطری که ما را تهدید می‌کند کاهش سن مصرف مواد مخدر است.

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش افزود: ما باید آموزش دهیم و یادآوری کنیم اما کار آموزش با شرایطی که یک نوجوان دارد، بسیار سخت است.

وی گفت: پیشگیری مهم است اما ساده نیست، چهل سال گذشته یک موضوع را به ما یادآوری می‌کند و این است که صرفاً با فرستادن یک پیام مستقیم آشکار مبنی بر اینکه “مراقب فرزندانتان باشید” نمی‌توانیم جلوی این فرآیند و مسیر را بگیریم، ما ممنون تمام قهرمانانی هستیم که شهرت و حیثیت خود را پای این‌ کار آورده‌اند اما صرفاً نباید به این کفایت کنیم که قهرمان ما صرفاً یک‌ پیام دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اتفاقاً بخشی از مصرف مواد مخدر فرهنگی است و از باب غفلت، ندانستن و عدم یادگیری «نه گفتن» نیست بلکه مصرف‌کننده اتفاقاً می‌داند و در جست‌وجوی لذت بیشتر، هیجان و یک تجربه متفاوت است و این کار را به‌مراتب سخت‌تر می‌کند.

کلهر ادامه داد: باید بین ظاهر و باطن تناسب وجود داشته باشد.

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با اشاره به شهادت بیش از چهار هزار نفر در راه مقابله با مواد مخدر، خاطرنشان کرد: اگر این نثار جان‌ها نبود، وضعیتمان بسیار سخت‌تر بود اما باید بگویم ما در پیشگیری موفق عمل نکردیم.

منیع: خبرگزاری تسنیم


  |جنس اول؛ رسانه زنان و خانواده

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.