راهنمای کاربردی پیشگیری از جرایم جنسی علیه کودکان و نوجوانان

ناشر در معرفی کتاب نوشته است:‌ در هر فرهنگی، ناگزیر تربیت جنسی وجود دارد، حتی فرهنگ‌هایی که بنابر مسکوت گذاشتن این امر دارند و هنجار «هیچ آموزش جنسی نباید باشد» را برگزیده‌اند.
از آنجا که یادگیری درباره امر جنسی و امر جنسیتی، ناگزیر در یک فرهنگ اتفاق می‌افتد بنابراین برای به‌سامان کردن فرهنگ جنسی باید با شناخت ماهیت زیست‌شناختی، روانی و فرهنگی امر جنسی که بسیار درهم تنیده نیز هستند، تربیت پویا و بهنجار جنسی داشته باشیم. به اجمال می‌توان گفت، هدف از تربیت جنسی فراهم کردن زندگی پاک و بهنجار جنسی برای انسان و حفاظت از آن است. از آن‌جا که امنیت جنسی کودکان و نوجوانان یکی از مسائل مورد اهتمام جوامع مختلف است، در این زمینه متون متعدد و متنوعی به زبان‌های مختلف تالیف شده‌است. این متون از کتاب‌های نظری دانشگاهی تا جزوه‌های دستورالعملی به زبان ساده را شامل می‌شوند.
واقعیت‌های تلخ سوءاستفاده و تعرض جنسی به کودکان و نوجوانان از طرفی و بررسی متون پیشگیری از جرایم جنسی به زبان فارسی، انگیزه‌ای شد تا در کتابی مختصر و به زبان ساده، مفاهیم عملی و دستورالعمل‌های موثر در این زمینه برای پدر و مادرها، آموزگاران و مربیان ارائه کنیم.
راهنمای کاربردی پیشگیری از جرایم جنسی علیه کودکان و نوجوانان, را محسن بدره, نوشته و آرما منتشر کرده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.