وام ازدواج

برای دریافت وام ازدواج به کدام بانک مراجعه کنیم؟

جنس اول: به طور کلی نمی‌توان یک بانک را به عنوان نمونه مناسب و قانون مدار در ارائه تسهیلات وام ازدواج جوانان معرفی کرد زیرا هر شعبه حتی با شعبه دیگر خود متفاوت عمل می کند.

تبصره 16 بند الف قانون بودجه 1400 مصوبه 26/12/1399 مجلس شورای اسلامی گویای آن است که مبلغ وام ازدواج به 70 میلیون تومان و برای زوج های دارای سن خاص- دختران زیر 23 سال و پسران زیر 25 سال- به 100میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین در این قانون تاکید شده است که بانک‌ها برای ضمانت باید یکی از سه مورد اعتبارسنجی، یک ضامن و سفته و یا سهم فرد از حساب یارانه هدفمندی را بپذیرد.

عدم تبعیت از قانون و ابلاغیه بانک مرکزی توسط بانک های مختلف یک بی نظمی عمیق ناشی از برخورد سلیقه ای رئیس شعب را به وجود آورده است.

زوجین برای دسترسی به تسهیلاتی که برای شروع زندگی مشترک انان درنظر گرفته شده ابتدا قبل از ثبت نام باید شعبه های نزدیک محل زندگی خود را بررسی نمایند تا شعبه‌ای را که صف انتظار آن برای وام ازدواج و همینطور ضمانت درخواستی آن به قانون نزدیک است را انتخاب کنند. اگر بعد از انتخاب شعبه در سامانه مشاهده کردید که شعبه مربوطه ضمانت های نجومی از شما درخواست می کنند حتما به بانک مرکزی گزارش داده و شعبه دیگری را جایگزین کنید. بهترین بانک برای ثبت نام وام ازدواج، بانکی است که طی یک هفته پذیرش شما را در شعبه خود انجام دهد و یکی از موارد اعتبارسنجی، یک ضامن و سفته و یا سهم فرد از حساب یارانه هدفمندی را یه عنوان ضمانت از متقاضی درخواست کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.