حمید سلامتی

مادری که مجبور شد کودکش را بدزدد

#داریوش_را _بازگردانید

مادری که مجبور شد کودکش را بدزدد

دولت دانمارک تاکنون خانواده های زیادی را داغدار کرده؛البته به شیوه خودش:

پذیرش افراد به عنوان مهاجر، تحت نظارت قراردادن آنها، بهانه گیری از نوع نگهداری فرزندان و درنهایت گرفتن بچها از والدینشان. درواقع اگر بخواهیم خیلی کوتاه توصیف کنیم باید بگوییم با یک کودک ربایی دولتی روبرو هستیم.

این دقیقا چیزیست که رسانه های دانمارکی نیز به آن اشاره میکنند اتفاقی که مورد انتقاد بسیاری از رسانه های دنیا مانند بی بی سی، صدای آمریکا، نیویرک تایمز و… قرارگرفته ولی تاکنون دولت دانمارک در قبال آن پاسخگو نبوده.

حمیده سلامتی(مهسا) یکی از مادرانی است که قربانی این کودک ربایی دولتی شده.
او چند سالی است که تلاش می کند یک بار دیگر فرزندش را در آغوش بگیرد، اهمال کاری و کم کاری سفارت ایران در دانمارک باعث شده فعلا به خواب دیدن این اتفاق اکتفا کند.
این در حالی است که ازنظر قوانین حقوق بشری وکنوانسیون حقوق کودک،ونظروکلای بین المللی، دولت دانمارک قوانین رانقض کرده و شهروند ایرانی را گروگان نگه داشته است.

او که از ماندن در دانمارک ناامید شده به ایران آمده و چشم انتظار کمک های مردم ایران است تا بتواند رویایش را به واقعیت تبدیل کند.
البته نه فقط رویای یک مادر بلکه هزاران مادر وکودکی که در اروپا قربانی این کودک ربایی دولتی شده اند و گوشی نیست که صدایشان رابشنود.

شما با شرکت در این کمپین از سفیر ایران در دانمارک می خواهید تا با جدیت کامل با این کودک ربایی دولتی مقابله کرده و راه بازگشت فرزندان ایرانی به والدینشان را هموار کند.

باشد که به دنبال آن در سایر کشورهای اروپایی شاهد رهایی کودکان از بند گروگان‌گیر های دولتی باشیم.


  |جنس اول؛ رسانه زنان و خانواده

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.