توانمندسازی زنان سرپرست خانوار وظیفه حکومت است

سیاست‌زدگی و تشریفاتی بودن معاونت یعنی اینکه صرفا عنوان شود برای زنان، دفتری تشکیل شده

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار وظیفه حکومت است

انسیه خزعلی؛ معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در نشست با فعالان سیاسی و اجتماعی حوزه زنان و خانواده گفت:

سیاست‌زدگی و تشریفاتی بودن معاونت یعنی اینکه صرفا عنوان شود برای زنان، دفتری تشکیل شده، ۲ مساله و آسیبی است که در مورد معاونت امور زنان را مطرح بوده است.

وی افزود: برنامه ما حرکت به سمت معاونتی دور از سیاست‌زدگی است تا به این وسیله محرومیت زدایی از قشر زنان در همه عرصه‌های اقتصادی، علمی، پژوهشی و اجتماعی به وجود آید.

خزعلی در ادامه با تاکید بر مسئله زنان سرپرست خانوار اظهار داشت:
ما جلساتی با خانم‌های سرپرست خانوار داشتیم. این خانم ها عائله حکومت هستند و ما وظیفه داریم با کرامت توانمندشان کنیم و به آن‌ها بیمه دهیم. این وظیفه حکومت است و از اولویت‌های نخست ماست.

معاون امور زنان دولت سیزدهم گفت:
درباره فرزندآوری نخبگان دانشگاهی و اعضای جوان هیئت علمی نگران بودند که ما می‌خواهیم وظیفه‌ کاری خود را انجام دهیم. اما در ثانی وظیفه و بعد دیگری هم داریم. اما مسئولان به بعد داخل منزل ما توجه ندارد. و ما را با مردان یکی می‌بینند. در حالی که اگر یک چشم دیگر را باز کنند، می‌بینند که ما چه وظایف و تعلقات دیگری داریم. اینکه علاقه به فرزند داریم را نمی‌بینند.

وی در ادامه اظهار داشت: ما تقاضایی را برای وزارت علوم نوشتیم که سنواتی که برای دیگران درنظر گرفته شده برای این خانم‌های هیئت علمی بعد از هر فرزند دو سال اضافه شود و همچنین پایه‌ها در این دو سال داده شود. به سبب زحمتی که برای جامعه می‌کشند.

خزعلی در پایان با اشاره به طرح‌هایی که برای زنان روستایی درنظر گرفته‌ شده‌است، گفت: برای زنان روستایی در پنج مورد توانسته‌ایم جذب اعتبار داشته‌باشیم که بتوانیم از آن‌ها حمایت کنیم.
از اشتغال زنان روستایی، تا کمک به قرض الحسنه و عمران و اعتبار روستاها با اولویت استان‌های محروم حمایت خواهیم کرد.


  |جنس اول؛ رسانه زنان و خانواده

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.