درخشش زنان ایرانی در پاراالمپیک

روز گذشته مدال طلای پاراالمپیک هاشمیه متقیان و ساره جوانمردی کام ملت ایران و به خصوص جامعه زنان ورزشکار را شاد کرد. فریاد شادی هاشمیه متقیان پس از شکستن رکورد جهان و‌ کسب مدال طلا، شادی و افتخار را در رگ‌های ایرانیان تزریق کرد.


هاشمیه متقیان

متقیان پس از این پیروزی شیرین در مصاحبه‌ای با بیان اینکه در بین مدال‌هایم فقط همین تک مدال طلای پارالمپیک را کم داشتم، اظهار داشت: نمی‌توانم احساساتم را بیان کنند و به زبان بیاورم واقعاً وقتی به این‌موضوع فکر می‌کنم گریه‌ام می‌گیرد. برای رسیدن به این مدال طلا از پاراالمپیک ریو تا به این‌جا هر روز تمرین کردم. حتی در زمان شیوع کرونا هم تمریناتم را قطع نکردم. رمز موفقیت من فقط تمرین، تمرین و تمرین بود.

بانوی طلایی ایران خاطرنشان کرد: تمام خانم‌های معلول می‌توانند روزی مدال‌آور پارالمپیک شوند اگر برنامه و نقشه راه خوبی داشته باشند و البته خوب و درست تمرین کنند. من مدال طلای آسیا بازی‌های پاراآسیایی و جهانی را داشتم و در بین مدال‌هایم فقط همین یک مدال طلا کم بود که امروز به آن رسیدم.

ساره جوانمردی نیز در رشته تیراندازی با امتیاز 239/2 اول شد و رکورد جدیدی را هم در جهان و هم در پاراالمپیک ثبت و از آن خود کرد.

ساره جوانمردی

جوانمردی در پارالمپیک لندن و ریو موفق به کسب مدال برنز و طلا شده بود. نام این بانوی پرافتخار به‌عنوان اولین مدال‌آور ایرانی در مسابقات المپیک ثبت‌شده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.