مهدکودک، امتیاز ویژه هیئت نورالرضا برای زنان

دومین هیئتی که از نظر ملزومات حضور زنان بررسی خواهیم کرد، هیئت نورالرضا (ع) با مداحی سید مهدی حسینی و سخنرانی حجت‌الاسلام میرهاشم حسینی است. این هیئت در حوزه علمیه امام خمینی تهران برگزار می‌شود.

هیئت نورالرضا_محرم 1443

از نظر فضای اختصاصی، بخشی از این حیاط حوزه به خانم‌ها اختصاص یافته‌است. به همین دلیل درب ورودی آقایان با خانم ها جداگانه است.
از درب ورود تا رسیدن به فضای اصلی هیئت فاصله زیادی نیست. در اطراف درب ورودی نیز جای پارک وجود دارد و علاوه بر آن پارکینگ نیز تعبیه شده است.
در محوطه استقرار خانم‌ها امکان نشستن بر روی صندلی و فرش وجود دارد. پذیرایی این هیئت نیز در بدو ورود و جلوی درب انجام می‌شود. از نظر سیستم صوت نیز امکانات فراهم است و سیستم تصویری نیز با کیفیت وجود دارد.
دسترسی برای سرویس بهداشتی نیز راحت و مناسب است. این هیئت چند ویژگی مثبت برای زنان فراهم کرده‌است. اولین ویژگی این است که امکان حمل و قرارگیری کالسکه در اطراف محل استقرار خانم‌ها فراهم شده‌است.
دومین ویژگی وجود مهدکودک است. به صورتی که در انتهای قسمت خانم‌ها محلی برای نگهداری کودکان اختصاص یافته که وسایل بازی، سرگرمی و نقاشی به همراه مربی تعبیه شده‌است.

هیئت نورالرضا_محرم1443

سومین ویژگی مثبت این هیئت ساعت برگزاری آن است. هیئت نورالرضا از ساعت 17:30 برگزار می‌شود و از این لحاظ تا پاسی از شب طول نمی‌کشد. بنابراین شرایط برای حضور خانم هایی که محدودیت رفت و آمد دارند، فراهم است.
در نتیجه باید گفت، این هیئت علاوه بر رعایت شرایط مناسب کلی برای زنان، با تعبیه بخش مهدکودک امتیاز مثبتی برای زنان فراهم کرده‌است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.