آیا سند ۲۰۳۰ می‌تواند جلوی معضلات جنسی را بگیرد؟

گزارش‌های مختلفی از رسانه‌های غربی نشان می‌دهد اجرای این سند در کشورهای توسعه‌ یافته‌ای نظیر اروپا نه‌تنها بی‌فایده بوده بلکه حتی آسیب‌های مختلفی را نیز به کودکان وارد کرده است.

وب‌سایت انگلیسی «دیلی‌میل» در این‌باره در گزارش خود آورده است:
آموزش‌های جنسی برای نوجوانان باعث کاهش آمار بارداری‌های ناخواسته نمی‌شود، بلکه خود یکی از دلایل بارداری نوجوانان است. در این گزارش از قول «دیوید پاتون» استاد دانشگاه ناتینگهام و «لئام رایت» مدرس دانشگاه شفیلد عنوان شده است که حسب تحقیقات علمی، گمراه‌کننده بودن نظریه‌های لیبرالیستی درباره ضرورت ارائه آموزش‌های جنسی به کودکان ثابت شده است.

طبق این تحقیقات، آموزش‌های جنسی در آن رده سنی دقیقاً نتیجه برعکس داده، عوارض هولناکی در پی داشته و باعث تشدید ناهنجاری‌های جنسی در نوجوانان شده است. به استناد این پژوهش میدانی که در مجله اقتصاد بهداشت «the Journal of Health Economics» به چاپ رسیده است، مدارسی که در قبال برنامه آموزش جنسی مقاومت نشان داده‌اند، با آسیب‌های کمتری نسبت به سایر مدارس مواجه بوده‌اند و متقابلاً هرجا دولت بر ارائه آموزش‌های جنسی اصرار کرده، آسیب‌ها بیشتر شده است.

گزارش دیلی‌میل ادعا می‌کند از سال ۲۰۰۸ دولت بودجه آموزش روابط جنسی و پیشگیرانه از بارداری و توزیع وسایل پیشگیرانه در مدارس را کاهش داد و این امر سبب کاهش شدید بارداری‌های نوجوانان شد، به‌طوری که در طول سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ رقم بارداری در انگلستان از سال ۱۹۶۹ به بعد به پایین‌ترین رقم خود یعنی ۴۲/۶ درصد رسید.

بر اساس این گزارش، آموزش‌های جنسی به کودکان و نوجوانان نه‌تنها سبب کاهش میزان خشونت‌های جنسی و روابط نامشروع و زودتر از موعد نشده، بلکه حتی موجب درگیر شدن ذهن آن‌ها و تشویق به برقراری رابطه می‌شود.

تحقیقات این گزارش نشان می‌دهد آموزش همجنس‌گرایی و مسائل جنسی به صورت تصویری در کتب درسی موجب عادی شدن برقراری روابط جنسی میان کودکان و نوجوانانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده‌اند، شده و افزایش تمایل آن‌ها به انجام این اعمال را در پی داشته است؛ اما شکست سند آموزشی ۲۰۳۰ فقط مربوط به کشور انگلیس نمی‌شود، در آمریکا نیز گزارش‌ها همین رنگ و بو را دارد.

روزنامه ایندیپندنت در فوریه ۲۰۱۹ نشان می‌دهد آموزش مسائل جنسی در مدارس آمریکا نه‌تنها موجب منصرف کردن نوجوانان از انجام این عمل نشده بلکه به‌دلیل آشنایی افراد کم سن و سال با این نوع روابط موجب تشویق آن‌ها به تجربه داشتن رابطه جنسی نیز شده است.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.